Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Sytuacja meteo
Menu
NAJWAŻNIEJSZE

Wiadomości (wszystkie)
Wiadomości z Krasiejowa
Wiadomości z OSP
Wiadomości różne
Szukaj informacji

DO OBEJRZENIA I POCZYTANIA

Wydarzenia parafialne 2017

Galeria zdjęć
Multimedia

Wykaz zabytków
Pomniki przyrody
Słabe i mocne strony
Wizja rozwoju wsi

Skład zarządu OSP Krasiejów
Wyposażenie jednostki OSP
Osiągnięcia OSP
Członkowie OSP
Rys historyczny OSP

POZOSTAŁE

Redakcja i Kontakt
Na szybko

admin / 10.03.:
Wybory dyrektora przedszkola link

mieszkaniec wsi / 05.03.:
Czy może mi ktoś powie
czemu do wyasfaltowania
na być ul.Zielona a nie
Brzozowa.Na zebraniach
nikt nie podnosił jej
remontu,rada sołecka też
nie.Więc pytam może
sołtys czy radni z
Krasiejowa zdecydowali?
Albo burmistrz nas chce
uszczęśliwić bo tam
mieszkają jego
poplecznicy ?

admin / 04.03.:
Wkrótce ulica Zielona do remontu link

admin / 27.02.:
Fotorelacja z babskiego combra link

admin / 22.02.:
Za to w najbliższą niedzielę będzie "Światowy Dzień Dinozaura". Czego to nie wymyślą... link

mieszkaniec / 21.02.:
Przecież dinosaur był w
korowodzie, więc czemu
wszyscy piszą,że go nie
było?

admin / 01.02.:
Znany szpecący budynek z Ozimka ma zostać wyburzony. link

(wszystkie)
Komentarze
> HKS OLIVIER MRÓZ dnia 13.03.2017 19:57
PRZEDSTOLAKI BAWIĄ SIĘ TAM:D:D:D:D
> zasw dnia 29.12.2016 17:43
hahahahah moodry pomysł Labusa:P
> Patryk dnia 23.12.2016 19:45
Wzajemnie i sczęśliwego Nowego roku:D
Przydatne
Msze Św. niedzielne
7:15, 9:00 (Spórok), 10:30
Apteka Bene Bonis
wtorek-piątek 7:00-16:00
sobota 7:00-13:00
Filia Biblioteczna
poniedziałek, środa, piątek 9:00-17:00
Biblioteka Caritas
poniedziałek 14:00-15:00
piątek 16:00-17:00
niedziela po mszy

Bunker Paintball
Zdjęcie
Mała Panew 14

Powódź 2010
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
     Podwojenie liczby pociągów do Częstochowy
Krasiejów

Przed kilkoma dniami wprowadzono kolejną korektę rozkładu jazdy pociągów. Pasażerowie są już do częstych korekt przyzwyczajeni - kolejna czeka ich już w czerwcu.

W nowym rozkładzie jazdy znalazł się miły akcent dla osób chcących wybrać się do Częstochowy. W grudniu uruchomiono połączenie pilotażowe na mało atrakcyjnych warunkach - jeden pociąg do Częstochowy w piątek, powrotny w niedzielę.

Wszystko wskazuje na to, że ktoś z osób odpowiedzialnych za kolej regionalną wziął to połączenie pod lupę i postanowił podwoić ilość połączeń do śląskiego miasta. Od teraz pociągi relacji Opole-Fosowskie-Częstochowa kursują w obie strony w piątkowe oraz niedzielne wieczory.

źródło: nto.pl

     Po sklepie czas na kwiaciarnię
Krasiejów

Rok temu zamknięto sklep GS. W połowie lutego budynek po sklepie znów zaczął tętnić życiem, ale we wnętrzu nie znajdziemy już sklep wielobranżowy, a kwiaciarnię.

Kwiaciarnia "Kati flowers" w centrum wsi oferuje wiązanki na różne uroczystości, drobiazgi do upiększenia domów oraz kwiaty w doniczkach. Wejście do środka w stosunku do wejścia GS zostało przesunięte. Wnętrze jest przestronne i co rusz kolejni klienci przychodzą zapoznać się z ofertą kwiaciarni i kupić coś bądź zamówić.

     Interwencje po powalonych drzewach
OSP Krasiejów

W dniu 23 lutego 2017r. o godz. 22:45 strażacy naszej jednostki zostali zadysponowani do miejscowego zagrożenia (powalone drzewo) przy ul. Szkolnej w Krasiejowie.

Działania podjęte na miejscu polegały na wycinaniu, usuwaniu drzew i innych obiektów przyrody oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji udział brały OSP Krasiejów oraz radiowóz policji.

Strażacy powrócili do jednostki około godziny 23:35.


W dniu 24 lutego 2017r. o godz. 14:36 strażacy naszej jednostki zostali zadysponowani do miejscowego zagrożenia (drzewo) przy ul. Kolejowej w Ozimku.

Działania podjęte na miejscu polegały na wycinaniu, usuwaniu drzew i innych obiektów przyrody oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji udział brały OSP Krasiejów oraz radiowóz policji.

Strażacy powrócili do jednostki około godz. 15:33.

     Bery 2017 w Krasiejowie
Krasiejów

18 lutego 2017r., jak co roku, strażacy naszej jednostki zorganizowali „Wodzenie niedźwiedzia”. Barwny korowód wyruszył spod remizy ok. godz. 8:30.

Wśród przebierańców spotkać można było: policjantów, strażaków, diabła, śmierć, lekarza, piekarza, rzeźnika, cyganki i cygana oraz oczywiście najważniejsi niedźwiedź z leśniczym oraz charakterystycznego dla naszej miejscowości dinozaur. W tym roku odwiedziliśmy domostwa po prawej stronie miejscowości. Mimo pochmurnej pogody mieszkańcy z uśmiechem na ustach witali korowód. Miś wodzony od domu do domu tańczył z gospodyniami i przyjmował na siebie wszelkie skargi mieszkańców. Przebierańców spotkali również kierowcy, którzy otrzymywali mandaty za np. brudny samochód.

Już o godz. 18:00 niedźwiedź odwiedził bawiące się, na zabawie zorganizowanej przez strażaków, dzieci w budynku starej szkoły. Tańce i zabawy z misiem cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci. I to one właśnie dokonały osądu niedźwiedzia. Na szczęście pojawili się strażacy, wraz z małym dowódcą Tomkiem, którzy opatrzyli bera i wynieśli z Sali. Zabawa dla dzieci zakończyła się słodkim akcentem. A już o 20:00 na zabawę zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy. Trwała ona do późnych godzin nocnych.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników korowodu, mieszkańców, którzy wsparli naszą inicjatywę przyjmując niedźwiedzia czy też pojawili się na wieczornej zabawie. Dziękujemy Sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej za udostępnienie sali na zabawę berową oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Datki zebrane podczas „Wodzenia niedźwiedzia” przeznaczone zostaną na działalność naszej OSP.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów niedźwiedź odwiedzi mieszkańców naszej miejscowości.

     Ostatnie wydarzenia - Bery, babski comber, książka o historii i most wiszący
Krasiejów

W minioną sobotę przez Krasiejów przeszły bery. Krótką relację ze zdjęciami możecie znaleźć tutaj. Na pewno ciekawostką jest brak dinozaura w korowodzie.

Z kolei za kilka dni odbędzie się sztandarowa impreza tylko dla pań - babski comber. Zabawa odbędzie się w tłusty czwartek o godzinie 18:00.

W zeszłym roku wydano książkę o historii Krasiejowa, "Z przeszłości demograficznej Krasiejowa. Analiza w świetle zapisów metrykalnych z lat 1867-1906". Książka ukazała się niewielkim nakładem ok. 150 egzemplarzy, więc jej zdobycie graniczy z cudem. W najbliższych dniach odbędzie się prezentacja książki, a jej streszczenie możecie przeczytać tutaj.

A na koniec - wiszący most w Ozimku zostanie pomnikiem historii.

     Bery 2017
OSP Krasiejów

     Co z budżetu gminy ugryzie Krasiejów?
Krasiejów

O budżecie gminy na obecny rok wiemy już od grudnia. Jednak dopiero niedawno dowiedzieliśmy się, jaki przydział otrzyma Krasiejów.

8 000 zł na "funkcjonowanie >starej szkoły<, jej doposażenie i zagospodarowanie obejścia" (-3 500 w porównaniu do zeszłego roku, informacja tutaj)
3 000 zł na "zakup kompletów biesiadnych (stoły, ławy) (nie było w zeszłym roku)
2 500 zł na "poprawa estetyki wsi" (tyle samo)
12 075,72 na "działalność kulturalna i promocja wsi" (wzrost o ~2 350 zł)

Odnośnik do pełnego zapisu planu budżetowego.

     1% dla OSP Krasiejów

     Zebranie sprawozdawcze w OSP - podsumowanie 2016 roku
OSP Krasiejów

14 stycznia 2017 roku w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2016.

Rok 2016 był dla naszych druhów bardzo intensywny. Strażacy skupili się nie tylko na działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także na prewencji i pozyskiwaniu nowych członków. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw, w które zaangażowali się nasi druhowie. Wśród nich można wymienić: wodzenie niedźwiedzia, organizacja szkółki strażackiej, współorganizacja festynu rodzinnego w szkole podstawowej w Krasiejowie oraz Dnia Św. Marcina, udział w ćwiczeniach „Amoniak” i „Solidarni 2016”. W ramach współpracy z instytucjami nasza jednostka wzięła udział w akcjach „Zima w mieście” oraz „Lato w mieście” organizowanych przez Dom Kultury w Ozimku, odwiedziła najmłodszych w przedszkolu nr 5 w Krasiejowie, a także na prośbę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, bryg. Pawła Kielara, gościliśmy Rudolpha Tobiasa oficera zawodowej straży pożarnej miasta Mulheim an der Ruhr. Nie możemy również zapomnieć o naszej, sztandarowej już, imprezie „Pikniku Rodzinnym ze strażą pożarną w tle”.

„W minionym roku wraz z Komendantem Miejskim PSP w Opolu bryg. Pawłem Kielarem w oparciu o środki KSRG rozpoczęliśmy projekt wyposażania naszej jednostki w przyczepkę wężową wraz z armaturą wodno-pianową pozwalającą transportować wodę na odległość 500 m. W ramach realizacji projektu zakupiono pierwszy w województwie opolskim zbiornik wodny o pojemności 50 m³. Udało się zakupić 21 odcinków W110 oraz przyczepkę do zabudowy” – jak podaje Prezes OSP Krasiejów.

Środki z budżetu gminy Ozimek oraz te pochodzące od sponsorów pozwoliły uzupełnić sprzęt oraz umundurowanie osobiste strażaków.

W trakcie zebrania nie zabrakło podziękowań dla darczyńców, sponsorów, Burmistrza Ozimka oraz druhów naszej jednostki. Podczas zebrania wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa oraz te wiążące się z oddawaniem krwi.

Mamy nadzieję, że obecny rok będzie obfitował w działania prewencyjne a nie ratowniczo-gaśnicze.