Sytuacja meteo
Menu
NAJWAŻNIEJSZE

Wiadomości (wszystkie)
Wiadomości z Krasiejowa
Wiadomości z OSP
Wiadomości różne
Szukaj informacji

DO OBEJRZENIA I POCZYTANIA

Wydarzenia parafialne 2016

Galeria zdjęć
Multimedia

Wykaz zabytków
Pomniki przyrody
Słabe i mocne strony
Wizja rozwoju wsi

Skład zarządu OSP Krasiejów
Wyposażenie jednostki OSP
Osiągnięcia OSP
Członkowie OSP
Rys historyczny OSP

POZOSTAŁE

Redakcja i Kontakt
Na szybko

rodzic / 27.08.:
Dzisiaj (sobota) o godz.
18.00 obok boiska wystąpi
cyrk "Wisła".

dinozar / 21.08.:
Radnych z Krasiejowa nie
zaproszono na odbiór.Więc
niech sprawą zajmą się Ci
co tam byli.Ponadto
burmistrz zamiast ciągle
podróżować niech też
rozwiąże sprawę,bo jest
gospodarzem gminy Ozimek

Pejter / 21.08.:
A co mają radni z
Krasiejowa do usterek
drogi powiatowej skoro
nie są radnymi
powiatu.Mogą jedynie
poinformować Burmistrza
albo Starostę.Od
załatwienia tematu jest
wyłącznie Starostwo
Powiatowe w Opolu.Więc
nie wyręczajmy radnych
powiatu,których mamy
czterech w gminie
włącznie w W-ce
Starostą.Tak samo można
by powiedzieć o sołtysie
który reprezentuje wieś.

mieszkaniec / 21.08.:
A może Radni z Krasiejowa
zajmą się tym problemem.

Pejter / 21.08.:
Gdzie są ci co byli na
otwarciu mostu.W-ce
Starosta,Przewodniczący
Rady,Radni Powiatu i
oczywiście Burmistrz
Ozimka.Aby przez miesiąc
czasu nie uporać się z
taką usterką,która
stwarza zagrożenie
bezpieczeństwa
kierowców.Proponuję
zwrócić się o pomoc do
telewizji opolskiej.

nas / 17.08.:
Za dwa tydnie zaś jedzie
ikipa z byrgymajstrem do
Rymarzowa na ich
iprezę.To zaś baje mógł
dobrze pofajrować i
zakropić gardełko.

erich / 09.08.:
Dziura załotają jak pu
drogi podmyje...

(wszystkie)
Komentarze
> OSP dnia 21.08.2016 17:16
Bardzo nam miło i zapraszamy na następne spotkania szkółki :)
> icocif dnia 05.08.2016 15:05
BYŁO BARDZO FAJNIE
> OSP dnia 21.05.2016 11:46
Serdecznie dziękujemy
Przydatne
Msze Św. niedzielne
7:15, 9:00 (Spórok), 10:30
Apteka Bene Bonis
wtorek-piątek 7:00-16:00
sobota 7:00-13:00
Filia Biblioteczna
poniedziałek, środa, piątek 9:00-17:00
Biblioteka Caritas
poniedziałek 14:00-15:00
piątek 16:00-17:00
niedziela po mszy

Bunker Paintball
Zdjęcie
Ćwiczenia 23.05.15 [8]

OSP Krasiejów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
     Nieco inna szkółka pożarnicza z 15.08.16
OSP Krasiejów

15 sierpnia 2016 roku w naszej remizie odbyło się kolejne spotkanie szkółki pożarniczej. Ze względu na warunki pogodowe, tym razem miała ona inny charakter. W czasie spotkań uczestnicy nie tylko bawią się wodą, poznają również wyposażenie jednostki, podstawową taktykę działań ratowniczych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od wizyty w muzeum, w Krasiejowie, znajdującym się w budynku starej szkoły. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić wszystkie wystawy. Rozpoczęliśmy od ekspozycji kości dinozaurów, następnie zapoznaliśmy się z wystawą dotyczącą życia religijnego i codziennego dawnych mieszkańców Krasiejowa. Ostatnia wystawa dotyczyła historii  straży pożarnej. Uświadomiła ona dzieciom jak bardzo zmieniło się wyposażenie strażaków, mogły również zobaczyć kaski strażackie z różnych krajów, różnego rodzaju medale i sprzęt. Naszym przewodnikiem w muzeum był prezes Henryk Libera.

Po krótkiej i interesującej lekcji historii, po powrocie do remizy, strażacy przypomnieli dzieciom obecne wyposażenie samochodów bojowych. Ostatnią częścią szkółki były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie, mimo iż bardzo intensywne, było ciekawe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poznanie historii pomaga w zrozumieniu teraźniejszości.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Miłośników Krasiejowa za bezpłatne udostępnienie muzeum.

     Kto naprawi po remoncie?
Krasiejów

Minął miesiąc od ponownego otwarcia dużego mostu po zakończonym remoncie. Dosyć szybko jednak na poboczu osunęła się ziemia i... Do dzisiaj nic z tym nie zrobiono! Niebezpieczny fragment pobocza ogrodzono taśmą ostrzegawczą i taki stan rzeczy utrzymuje się kolejny tydzień. Jeśli takie problemy pojawiają się na krótko po zakończeniu prac, lepiej nie myśleć, co będzie później.

     Zmiana rozkładu od 3.09
Inne

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, począwszy od pierwszego wrześniowego poniedziałku nastąpi korekta kolejowego rozkładu jazdy.

Zmianie uległy godziny odjazdów i wynoszą one od kilku do kilkunastu minut. Podróżni powinni zapoznać się z rozkładem przed podróżą, jednak nie przyzwyczajać się do niego za długo, gdyż w październiku pojawi się kolejny.

Ilość pociągów wypuszczanych na tory w dni robocze oraz poza nimi pozostała bez zmian.

     Szkółka pożarnicza z dnia 30.07.16
OSP Krasiejów

W sobotę 30 lipca 2016 roku, w naszej remizie, odbyła się szkółka pożarnicza. Piękna pogoda pozwoliła na zorganizowanie nie tylko ćwiczeń pożarniczych, ale także świetnej zabawy.

Na dobry początek młodzi strażacy ćwiczyli umiejętność zwijania węży gaśniczych. Następnie przyszła kolej na główne zadanie szkółki – sztafetę pożarniczą. Hełmy strażackie oraz mocno świecące słońce były dodatkowym utrudnieniem. Również z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie świetnie. Na zakończenie udało się stworzyć mały zbiornik wodny, z którego czerpano wodę do świetnej zabawy. Prądy wody bardzo szybko stały się ochłodą dla całego towarzystwa.

Kolejna szkółka pożarnicza minęła pod znakiem dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu.

     Akcja gaśnicza na ul. Spórackiej 27.07.16
OSP Krasiejów

W dniu 27 lipca 2016 roku strażacy naszej jednostki zostali zadysponowani do pożaru bel słomy przy ul. Cegielnianej w Krasiejowie.

Działania podjęte na miejscu polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji udział brała OSP Krasiejów.

Strażacy powrócili do jednostki o godz. 13:40.

Na skutek rozgorzenia pogorzeliska o godz. 14:48 strażacy zostali ponownie zadysponowani do tego samego zdarzenia. Strażacy powrócili do jednostki o godz. 16:46.

     Szkółka strażacka z dn. 23.07.16
OSP Krasiejów

Sobotnia szkółka strażacka minęła pod znakiem tego, co młodzi strażacy lubią najbardziej – lania dużej ilości wody.

Palące słońce nie przeszkadzało w trenowaniu sztafety strażackiej oraz przegrupowania sił i środków. Wysiłki młodych strażaków zakończyły się świetną zabawą – wodnym ślizgiem z dmuchawca.

Słońce, woda, zabawa, ale także ćwiczenia sztafety czyli przyjemne z pożytecznym to minione wydanie naszej szkółki pożarniczej. Kolejna już za tydzień!

     Most otwarty, ale czy to koniec inwestycji?
Krasiejów

DOPISANO 21.07: Dzień później odbyła się oficjalna uroczystość ponownego otwarcia mostu.

Wczoraj przy rondzie pojawiła się ekipa drogowa, która usuwała wszelkie informacje mówiące o zamkniętym moście i ustanowionych objazdach. Można więc powiedzieć, że most został "po cichu" otwarty.

Ale czy to koniec prac? Kładki dla pieszych nie ma, a mieszkańcy nie przestają się dziwić, jak w planach budowlanych nie można było uwzględnić dwóch metrów chodnika, który byłby połączony z ulicą Dolną.

Czekamy na zapowiedzi dokończenia rozpoczętych prac.

     Relacja z trzeciego pikniku rodzinnego
OSP Krasiejów

25. czerwca 2016r. to nie tylko emocje związane z meczem Polska-Szwajcaria, to także wyczekiwany, nasz III „Piknik Rodzinny ze strażą pożarną w tle”. Ostatnie przygotowania trwały już od samego rana, tak by punktualnie o godz. 14:00 rozpocząć piknik.

Młodsi uczestnicy mogli dać upust swojej energii skacząc i zjeżdżając na kolorowych zjeżdżalniach. Dmuchańce, przejażdżki konne, zabawy na trampolinie, placu zabaw i w piaskownicy, przejażdżki na boogie i kładzie, ścianka wspinaczkowa, paintball, kule wodne i bumper ball to kolejne atrakcje pikniku, z których uczestnicy mogli bezpłatnie skorzystać. Dzięki sponsorom przygotowaliśmy sporo nagród dla dzieci biorących udział w konkursach. Ponad 30 stopniowy upał sprawił, że najbardziej obleganą atrakcją był przynoszący ochłodę basen.

W organizację III „Pikniku Rodzinnego ze strażą pożarną w tle” zaangażowany był również klub HDK PCK działający przy naszej jednostce. W trakcie imprezy każdy miał możliwość oddania krwi w busie z regionalnego centrum krwiodawstwa w Opolu. W ramach dodatkowej nagrody po oddaniu krwi można było obejrzeć mecz naszej reprezentacji. Podczas pikniku odbyły się wojewódzkie zawody klubów HDK PCK w dyscyplinach strażackich. Układanie skrzynek oraz mecz wasserball to najbardziej widowiskowe dyscypliny zawodów. Gościnnie podczas pikniku wystąpiły trzy zespoły działające przy Domu Kultury w Ozimku: „Delta”, „Diament” oraz „Kaszmir”. Po godz. 16:00 na naszym pikniku pojawił się klub motocyklowy SKL Dragon z Kłobucka. Uatrakcyjnili oni naszą imprezę o przejażdżki dla małych i dużych, na swoich motorach. Wiele nagród w postaci koszulek, wizerunków Waldka Soboty z podpisem, piłek z podpisami naszej reprezentacji, worka bokserskiego oraz drewnianej huśtawki można było wylosować kupując cegiełki. Cały dochód został przeznaczony dla uczestników naszej szkółki pożarniczej.

Nie zapomnieliśmy o brzuchach piknikowiczów i zaproponowaliśmy nie tylko lody i watę cukrową, ale także kawę, ciasto, przepyszną pizzę oraz grill. Harce i swawole trwały prawie do godz. 20:00, a już od 21:00 strażacy zaprosili wszystkich dorosłych na zabawę taneczną z DJ Biglo.

Piknik był zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań, pozyskiwania sponsorów i organizacji atrakcji. Upalna pogoda, pot lejący się z czoła i zmęczenie odeszły w zapomnienie, gdy widzieliśmy uśmiechnięte twarze dzieci.

Nasze wysiłki nie przyniosłyby efektu, gdyby nie ludzie dobrej woli – firmy i osoby prywatne, które wsparły naszą inicjatywę. Dlatego też dziękujemy WSZYSTKIM naszym sponsorom. Podziękowania kierujemy do OSP Pustków oraz OSP Schodnia, które wsparły nas podczas pikniku.

     Kolejne atrakcje spod szyldu "Lato w mieście"
OSP Krasiejów

W dniach 29. czerwca oraz 06. lipca 2016 roku naszą remizę odwiedziły dzieci z organizowanej przez Dom Kultury w Ozimku akcji „Lato w mieście”.

Nasi strażacy zapewnili dzieciom różne atrakcje, ale zadbali również by to spotkanie podniosło poziom wiedzy pożarniczej. Druhowie pokazali uczestnikom jak rzeczywiście wygląda wyjazd strażaków do działań ratowniczo-gaśniczych, od momentu włączenia alarmowania do opuszczenia strażnicy. Następnie nasi strażacy opowiedzieli i pokazali sprzęt jakim dysponujemy. Po tej części był moment na harce i zabawę.

Piłka nożna, trampolina, bujaki, piaskownica, drewniany domek, dmuchaniec oraz kaczki - wszystko to było do dyspozycji. Podczas II turnusu na dzieci czekała dodatkowa atrakcja – ćwiczenia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Główną atrakcją był pokaz lania wody z działka strażackiego.

Po wspólnie zjedzonym grillu dzieci wróciły do domów. Mamy nadzieję, że zostaniemy pozytywnie zapamiętani, a może ktoś do nas wróci.